top of page

Hydrografika

Co je to Hydrografika?

Originální název Water Transfer Printing označuje vodou přenášený obraz folie na předem připravený předmět. Hydrografiku lze aplikovat na různé materiály od dřeva, plastu, hliníku až po sklo. Její technologie umožňuje dokonale potisknout předmět i složitych tvarů. Namáčený předmět se před samotným procesem důkladně obrousí a očistí, nanese patřičným základem a nalakuje barevným podkladem, pro danou PVA folii. Základní nátěr a barva je vždy vybrána dle požadavků zákazníka. Výhodou této metody je široký výběr vzorů a motivů a především její dlouhá životnost!

i287104489236929907._szw1280h1280_.jpg
i287104489279546247._szw1280h1280_.jpg

Jak probíhá aplikace fólií?

Každý předmět je na lakování připraven samostatně! Na povrch je aplikována speciální fólie, kterou lze vybrat z tisíců různých vzorů. V aplikační vaně vhodné velikosti se na hladinu vody určité teploty položí fólie a nechá se několik desítek vteřin navlhnout. Následně se stříkací pistolí nanese souvislá vrstva tzv. aktivátoru a nechá se opět několik vteřin působit. Fólie po tomto procesu splyne s hladinou vody. Nyní se předmět protlačuje / ponořuje přes fólii do vody a zároveň, jak obtéká voda předmět, přilne fólie k povrchu předmětu i v nejhlubších záhybech a mezerách. 

Po důkladném omytí a usušení grafiky je povrch uzavřen dvěma a více vrstvami kvalitního 2K laku s UV složkou odolného vůči mechanickému poškození. Podle požadavků zákazníka se povrch zalakuje matným nebo lesklým lakem, který dodá odolný a jedinečný vzhled.

Samotný průběh aplikace si můžete prohlédnout v následujícím videu: 

Hydrografické fólie:

Vzhledem k obrovskému množství vzorů a barev je každý jednotlivý kus originál. Hydrografika je prováděna ručně a výsledný efekt je skutečně působivý a elegantní. Vybírat můžete například z následujících motivů:

  • Carbon

  • Plech

  • Škrábaný kov

  • Dřevo

  • Grafika

  • Hadí kůže

  • A mnoho dalších!

Využití Hydrografiky:

Auto - Moto

Hydrografické fólie s carbonovým vzorem jsou často využívané například pro interiérové a exteriérové části automobilu, jako například pro interiérové plasty, zpětná zrcátka, hliníkové nebo plechové disky, kryty motoru apod. Využít lze však také fólie se vzorem imitace dřeva, kovu či grafiky.

Elektro & Sport

Další oblastí využití hydrografiky může být také naše domácnost, kde je možné fólie aplikovat například na vypínače, zásuvky, spotřebiče apod. Atraktivním využitím jsou polepy elektroniky, tj. pc sestav, klávesnic, konzolí a mnoho dalšího. Pro milovníky sportu je možné hydrografiku využít pro tvorbu originálního a jedinečného sportovního vybavení (helmy, rámy kol, atd). 

CENÍK

Pro více informací či cenovou nabídku nás kontaktujte telefonicky.

Kontakt:  420 775 625 222

bottom of page